Aplinkosauga

Šeryklų kameros

Šernų Šėrykla Ispanijoje

Šios transliacijos kameros randasi Pla de Corrals, Valencia, Ispanija pakraštyje. Dienos metu šios HD (High Definition - Aukštos Raiškos) kameros transliuoja laukinių paukščių maudynes ir matinimasi prie vandens duburio. Naktį transliacija keičiama į tiesioginę Iberijos laukinių šernų, lapių ir kartais laukinių kačių stebėjimo vietą.

Vieta jūsų reklamai islendantis langas

 Vieta jūsų reklamai

 

 

 

 

 

PLOTIS: 290px
ILGIS: sutartinis

 

 

 

Rodyti kameras

Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida atskleidė dviejų vyriškių nusikalstamą veiką – neteisėtai sumedžioti du taurieji elniai.

Praėjusių metų rugsėjo 26 d., apie 16 val. jam paskambino vieno Kėdainių r. medžiotojų būrelio narys, kuris pranešė miške pastebėjęs neteisėtai sumedžioto tauriojo elnio žymių. A. Čeida nuvyko pas šį medžiotoją, jis palydėjo pareigūną į mišką, esantį šalia Gerdvilų k. (Truskavos sen.). Parodė vietą, kur, pasak jo, buvo nušautas taurusis elnias. A. Čeida ir kiti pareigūnai nuvažiavo į sodybą, jos kieme pamatė žvėrieną. Sodybos šeimininkas pripažino, jog tai yra elnias ir kad jį neteisėtai sumedžiojo Egidijus Šulcas.

Biržų gyvosios gamtos inspektoriams pavyko demaskuoti įžūliai, tačiau itin gudriai brakonieriavusius vieno būrelio medžiotojus. Įraše matyti, kaip iš miško keliuku atvažiavusių dviejų mašinų išlipę 5 vyrai į vieną jų netrukus įsikelia ir išsiveža sumedžiotą elnio patiną.

Kad Biržų girios medžiuose paslėpta slapta kamera užfiksuos brakonieriavimą, jie nesitikėjo. Brakonierius išdavė vaizdo įraše girdimas jų pačių pokalbis, ką daryti, jei netikėtai užklups gamtos sergėtojai.

Žemaitijoje esančiame Salantų regioniniame parke Šauklių riedulyne praėjusį savaitgalį brakonierius ar jų grupė nušovė mažiausiai tris už europinius pinigus įsigytus egzotiškųjų muflonų patinus, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

„Tai precedento neturintis brutalus nusikaltimas. Šauklių riedulyno dalis, kurioje apgyvendinta muflonų banda, aptverta aukšta tvora ir itin lankoma žmonių. Nesuvokiama, kam kilo mintis iššaudyti gražiausius patinus, kurių vienas – mūsų pasididžiavimas – buvo iš Čekijos. Matyt, protą aptemdė trofėjinės medžioklės troškulys“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo Salantų parko direktorius Modestas Šečkus. Tirti šį nusikaltimą ėmėsi policija. 20 muflonų banda Šaukliuose buvo apgyvendinta daugiau kaip prieš metus, vieno patino kaina – apie tūkstantis eurų. Raguočių paskirtis – atverti visuomenei užžėlusį unikalų riedulyną, mat kalnų avinai nuolat laipioja uolienomis, kanopomis nudaužo samanas, kerpes, kitą augmeniją.

2016 m. kovo 23-iosios naktį, apie 2.30 val. Kauno r., Garliavos sen., Pajiesio k. ribose, miške girdėjosi šūviai, kaip įtariama, buvo brakonieriaujama. Ikiteisminio tyrimo metu, bendradarbiaudami su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento specialistais, pareigūnai nustatė ir sulaikė du, kaip įtariama, brakonieriavusius vyrus (gim. 1985 m. ir 1991 m.), neetatinius gamtos aplinkos apsaugos inspektorius.

Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 272 str. 1 d., dėl neteisėto medžiojimo ar žvejojimo arba kitokio laukinės gyvūnijos išteklių naudojimo, ir pagal 253 str. 1 d., dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Žiaurius spąstus gyvūnams netoli Viduklės (Raseinių raj.) spendęs kaunietis pats įkliuvo į aplinkosaugininkų surengtą pasalą. Pažeidėjui skirta įspūdinga bauda.

Pranešė gyventojai

Raseinių rajono aplinkosaugininkai sulaukė gyventojų pranešimo, kad Viduklės seniūnijoje esančiame miške kilpomis gaudomi laukiniai gyvūnai. Įtarimai krito ant netoli miško sodybą turinčio kauniečio, dažnokai čia atvykstančio savaitgaliais.

Gyventojai pareigūnams parodė pamiškėje gulinčią stirną – ji buvo pasismaugusi iš vielos padarytoje kilpoje. Vadinamieji kilpininkai jas įtaiso ant žvėrių vaikščiojimo takų. Įkliuvę gyvūnai visomis jėgomis bando ištrūkti, bet tik dar labiau užveržia kilpą ir po ilgų kančių nugaišta.
Atvykę į pamiškę, kurioje gulėjo stirna, pareigūnai įrengė pasalą: netoli gyvūno pritaisė vaizdą fiksuojančią įrangą.

„Judesio daviklį turinti įrangą į telefoną iš karto atsiunčia signalą ir nuotrauką. Sulaukę signalo greitai atsidūrėme įvykio vietoje“, - sakė Raseinių rajono aplinkosaugininkų vadovas Gediminas Tamašauskis.

Apklausos

 

 

Marguva

 
 

Mūsų Draugai

Kibirkšties medžiotojų būrelis

http://www.ginklai.net

http://www.skalikas.lt

   Oksalis
 128x48  suduvos_medziotoju_sajunga
 Army shop