Medžiotojams

Šeryklų kameros

Šernų Šėrykla Ispanijoje

Šios transliacijos kameros randasi Pla de Corrals, Valencia, Ispanija pakraštyje. Dienos metu šios HD (High Definition - Aukštos Raiškos) kameros transliuoja laukinių paukščių maudynes ir matinimasi prie vandens duburio. Naktį transliacija keičiama į tiesioginę Iberijos laukinių šernų, lapių ir kartais laukinių kačių stebėjimo vietą.

Rodyti kameras

Požiūris į fazanų medžioklę gali labai skirtis: vieni kritikuoja ir smerkia šia veikla užsiimančius medžiotojus, o kiti tai laiko šauniu laisvalaikio praleidimo būdu. Aplinkosaugininkai ir kai kurie medžiotojai sako, kad toks svetimžemių, nelaisvėje užaugintų gyvūnų medžioklės būdas yra tik pramoga ir prieštarauja jos senajai paskirčiai – reguliuoti ir saikingai naudoti laukinių gyvūnų populiacijas. Kiti medžiotojai atkerta, kad medžioklė ir turi būti maloni, todėl organizuoti fazanų medžiokles yra normali praktika. GRYNAS.lt domisi, kaip vyksta fazanų medžioklė, kodėl ji sulaukia daug kritikos ir kokia tikimybė, kad tokia medžioklė vis dėlto bus uždrausta?

Trečią valandą nakties skambantis žadintuvas ir kantrybės išbandymai gamtoje, laukiant svajonių kadro – tokia yra fotografo, ornitologo, verslininko Mariaus Čepulio, žinomo tinklaraščio „Čepulio fotoklajonės„ kūrėjo kasdienybė, kurioje vietos rutinai nėra. Savo pirmąją knygą „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ pristatantis Marius portalui lrytas.lt papasakojo, ką reiškia būti gamtos fotografu ir ko gamtoje bijo labiausiai.

– Šiandien ypatinga diena – pasirodė pirmoji tavo knyga. Apie ką ji? Ką skaitytojai joje ras?

– Tai unikali knyga apie Lietuvos gamtą skirtingais metų laikais ir ką tuo metu mūsų šalyje galima pamatyti, sutikti. Į šią knygą sugulė tai, ką aš dariau septynerius metus. Fotografavau, ieškojau, klajojau, fiksavau savo mintis ir visa tai sudėjau į knygą. Be to, visos nuotraukos įamžintos ir nuotykiai užfiksuoti tik tai Lietuvoje.

Neregėto populiarumo sulaukė filmuoti kadrai, kuriuose užfiksuota medžioklinio šuns akistata su dviem vilkais. Švedų skalikų (elkhaundų) kalė Klara su miško plėšrūnais dėl savo gyvybės grūmėsi iki išsekimo – beveik 10 min. Unikalų mūšį nufilmavo prie antkaklio pritvirtinta miniatiūrinė nešiojamoji filmavimo kamera.

Tikiuosi, kad skaitytojai jau laukia eilinio mano pasamprotavimo apie žmogaus santykį su gamta, apie medžioklę. Ką šie pasamprotavimai atspindi? Visų pirma, mano asmeninę nuomonę. Kadangi girdžiu daug, net labai daug pritariančių balsų, vadinasi, atspindi ir dalies visuomenės nuomonę. Be abejonės, yra ir daugybė nepritariančių, oponuojančių.

Kokias problemas noriu šiuose straipsniuose pagvildenti? Pagrindinė tema visada yra gyvūnai (visų pirma, medžiojamieji) – visuomenė – medžiotojai. Gyvūnai patys už save nepakovos, tad šią misiją bandau prisiimti aš.

HERB21

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

ĮSAKYMAS

DĖL VILKŲ SUMEDŽIOJIMO PER 2015–2016 METŲ MEDŽIOKLĖS SEZONĄ LIMITO PATVIRTINIMO

 

2015 m. spalio 13 d. Nr. D1-736

Vilnius

Apklausos

 

 

Marguva

 
 

Mūsų Draugai

Kibirkšties medžiotojų būrelis

http://www.ginklai.net

http://www.skalikas.lt

   Oksalis
 128x48  suduvos_medziotoju_sajunga
 Army shop