Titulinis

Šeryklų kameros

Šernų Šėrykla Ispanijoje

Šios transliacijos kameros randasi Pla de Corrals, Valencia, Ispanija pakraštyje. Dienos metu šios HD (High Definition - Aukštos Raiškos) kameros transliuoja laukinių paukščių maudynes ir matinimasi prie vandens duburio. Naktį transliacija keičiama į tiesioginę Iberijos laukinių šernų, lapių ir kartais laukinių kačių stebėjimo vietą.

Vieta jūsų reklamai islendantis langas

 Vieta jūsų reklamai

 

 

 

 

 

PLOTIS: 290px
ILGIS: sutartinis

 

 

 

Rodyti kameras

Paskutinėmis dienomis epizootinė klasikinio ir afrikinio kiaulių maro padėtis kaimyninėse šalyse pablogėjo.

 

„Iš kaimyninių valstybių gaunamos žinios liudija, kad ligos valstybių sienų nepaiso. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad 2014 -06-19 klasikinis kiaulių maras nustatytas Baltinavas parish, Baltinavas district šernui o 2014-05-14Dagdas parish, Dagdas county

2014-06-26 Latvijoje nustatyti afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai. Pagal Latvijos atsakingos institucijos pateiktą informaciją, AKM virusas išskirtas ištyrus 3 nugaišusių šernų, bei viename kiaulių ūkyje laikomų 3 kiaulių mėginius.

informuojama, kad 3 nugaišę šernai rasti Dienvidlatgalės regiono Karslavos rajone, besiribojančiame su Baltarusijos Respublikos Verchnedvinsko rajonu. Karslavos rajonas jau nuo 2012 metų yra paskelbtas užkrėsta klasikinio kiaulių maro (KKM) teritorija, todėl jame vykdoma intensyvi šernų ir kiaulių stebėsena, šernų vakcinacija nuo KKM. Nugaišusių šernų mėginius ištyrusi Latvijos Nacionalinė referentinė laboratorija nustatė, kad šernai krito nuo afrikinio kiaulių maro.

Tame pačiame rajone vykdant kiaulių ūkių stebėseną, afrikinio kiaulių maro virusas nustatytas ir nedideliame ūkyje laikomų kiaulių mėginiuose. Šis ūkis pateko į 3 kilometrų sustiprintos kontrolės zoną, nustatytą apie vietovę, kurioje buvo surasti nugaišę šernai. Latvijos veterinarijos pareigūnai informavo, kad minėtame ūkyje buvo laikomos 3 kiaulės, kurios, patvirtinus AKM diagnozę, buvo nedelsiant paskerstos, o jų skerdenos sunaikintos.

Galutiniam diagnozės patvirtinimui ir viruso tipo nustatymui visi kiaulių ir šernų mėginiai išsiųsti į Europos Sąjungos AKM Referentinę laboratoriją Ispanijoje.

Baltarusijos ir Rusijos žiniasklaida išplatino informaciją apie įtarimus, jog nauji AKM protrūkiai nustatyti kiaulių ūkiuose Baltarusijoje, Vitebsko srityje - Verchnedvinsko , Gardino srityje - Astravo rajonuose bei Mogiliovo srityje. Pažymėtina, kad atsakingos Baltarusijos institucijos šių žiniasklaidos pranešimų nepatvirtino, oficialių žinių apie naujus AKM protrūkius Baltarusijoje nėra gavusi nei Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija, nei Europos Komisija ar kaimyninės šalys.

Atsižvelgus į šią informaciją, VMVT direktoriaus įsakymu laikinai uždraudžiama iš Latvijos Respublikos įvežti į Lietuvos Respubliką afrikiniam kiaulių marui imlius kiaulinių šeimos gyvūnus (kiaules ir šernus) ir jų genetinius produktus (spermą, kiaušialąstes ir embrionus), visus gyvūninius produktus, šalutinius gyvūninius produktus, pašarines žaliavas, pašarus ir jų priedus, cukraus gamybos metu susidariusius produktus, skirtus gyvūnams šerti, bei aliejinių augalų išspaudas ir aliejų.

     Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas ne tik pasienio regionuose su Latvija ir Baltarusija esančioms kiaulių laikymo vietoms. Didžiausia AKM patekimo rizika yra nustatytoje buferinėje zonoje su Baltarusijos Respublika esančiuose smulkiuose kiaulių ūkiuose, kuriuose neįmanoma įgyvendinti biologinės saugos reikalavimų. Todėl ypatingai griežtos biosaugos priemonės kiaulių laikymo vietose yra privalomos visiems kiaulių laikytojams. Privalu užtikrinti, kad ūkiuose nesilankytų pašaliniai asmenys, stebėti laikomų kiaulių sveikatos būklę ir esant nors menkiausiam įtarimui nedelsiant informuoti VMVT teritorinę VMVT. Medžiotojai tyrimams į teritorinę VMVT privalo pristatyti kiekvieno buferinėje zonoje sumedžioto šerno kraujo ir organų mėginius. Siekiant apsaugoti likusią Lietuvos teritoriją nuo pavojingo viruso plitimo, šios zonos ūkiuose būtina paskersti laikomas kiaules, o jų mėsą savo reikmėms naudoti tik atlikus AKM ir KKM tyrimus. Jeigu AKM virusas bus nustatytas kiaulių laikymo vietoje, teks imtis ypatingai griežtų kovos ir prevencijos priemonių, netgi deginti pastatus, kuriuose buvo laikomos kiaulės.

Gerbiami ūkininkai, kiaulių laikytojai, visi gyvulininkystės specialistai, medžiotojai, miškininkai :

Tikslu kaip galima daugiau sumažinti pavojingų gyvūnų užkrečiamų ligų patekimą į mūsų rajoną:

-          Nesant būtino reikalo ( laidotuvės, kt. nelaimės) , nesilankyti Latvijos Respublikos Daugpilio srityje, Baltarusijoje ir Lenkijos respublikos Podlesės vaivadijoje.

-         

-          .Lietuvos Respublikje: Ignalinos, Vilniaus,Švenčionių, Varėnos, Lazdijų, Alytaus, Prienų,Marijampolės rajonų ir Druskininkų, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių

teritorijose esančiose kiaulių laikymo vietose ir miškuose.

VMVT dar kartą primena kad rajono kiaulių laikytojai privalo vykdyti visas įmanomas biosaugos priemones savo kiaulių fermose, nustatytu laiku deklaruoti laikomas kiaules

Medžiotojų būrelių medžiotojai medžioti tik savo būrelių medžioklės plotuose ir į medžiokles nesikviesti svečių iš minėtų teritorijų . Medžioklės metu būtina laikytis visų įmanomų biosaugos priemonių, tinkamai tvarkyti ŠGP.

Gyvulininkystės specialistams, nesant būtino reikalo lankytis kiaulių laikymo vietose draudžiama, o lankymosi metu būtina užtikrinti tinkamą biosaugos reikalavimų vykdymą,

     Būtina žinoti, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną ar esant įtarimui, kad laikomos kiaulės serga ar esant padidėjusiam jų gaišimui, privalu nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Rastas laukinis gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nepaims mėginių tyrimams dėl užkrečiamųjų ligų.

Apklausos

 

 

Medžioklės akimirkos

Marguva

Mūsų Draugai

Kibirkšties medžiotojų būrelis

http://www.ginklai.net

http://www.skalikas.lt

   Oksalis
 128x48  suduvos_medziotoju_sajunga
 Army shop