Titulinis

Šeryklų kameros

Šernų Šėrykla Ispanijoje

Šios transliacijos kameros randasi Pla de Corrals, Valencia, Ispanija pakraštyje. Dienos metu šios HD (High Definition - Aukštos Raiškos) kameros transliuoja laukinių paukščių maudynes ir matinimasi prie vandens duburio. Naktį transliacija keičiama į tiesioginę Iberijos laukinių šernų, lapių ir kartais laukinių kačių stebėjimo vietą.

Vieta jūsų reklamai islendantis langas

 Vieta jūsų reklamai

 

 

 

 

 

PLOTIS: 290px
ILGIS: sutartinis

 

 

 

Rodyti kameras
© S.Paltanavičiaus nuotr.

Aukštaitijos ūkininkai griebiasi už galvų dėl laisvėje klaidžiojančių stumbrų. Jų priviso tiek, kad sušlamščia pusę derliaus. Pašaro stumbrai dažniausiai ieško laukuose, tad padaro daug žalos pasėliams - juos ėda trypia, išguli. Vienas ūkininkas suskaičiavo, kad stumbrai sušlamštė net 30 tonų jo cukrinių runkelių.

Ūkininkai ir medžiotojai vienu balsu tvirtina, kad dauguma laisvėje klajojančių ir pasėlius ėdančių stumbrų smarkiai ligoti. Dėl artimo kryžminimosi daugelis turi genetinių problemų. Medžiotojai siūlosi jas išspręsti.

 

Šiuo metu stumbrų Lietuvoje yra apie 180. Dalis jų laikoma aptvaruose, dalis klaidžioja laisvėje. Gyvūnai greitai veisiasi – per ketverius metus jų padaugėjo šimtu. Valdininkai skaičiuoja, kad stumbrų išsaugojimui užtektų perpus mažesnės bandos.

Mokslininkai sako, kad iššaudyti pusę dabar Lietuvoje gyvenančių stumbrų nebūtina. Jie siūlo juos perkelti į kitas vietas. Tokių vietų gali būti net penkios, o kiekvienoje jų galėtų ganytis po pusšimti stumbrų. Viena iš tokių vietų – Dzūkija.

Gamtos mylėtojai taip pat priešinasi medžiotojų užmojams šūviais sunaikinti genetiškai sergančius gyvūnus. Jie tvirtina, kad Stumbrai gali ne tik žalą daryti, bet ir uždirbti pinigų.

Plačiau http://www.alfa.lt/straipsnis/50180779/lauzo-galvas-ka-daryti-su-stumbrais-saudyti-uzdaryti-garde-ar-perkelti-kitur

Apklausos

 

 

Medžioklės akimirkos

Marguva

 
 

Mūsų Draugai

Kibirkšties medžiotojų būrelis

http://www.ginklai.net

http://www.skalikas.lt

   Oksalis
 128x48  suduvos_medziotoju_sajunga
 Army shop