Titulinis

Šeryklų kameros

Šernų Šėrykla Ispanijoje

Šios transliacijos kameros randasi Pla de Corrals, Valencia, Ispanija pakraštyje. Dienos metu šios HD (High Definition - Aukštos Raiškos) kameros transliuoja laukinių paukščių maudynes ir matinimasi prie vandens duburio. Naktį transliacija keičiama į tiesioginę Iberijos laukinių šernų, lapių ir kartais laukinių kačių stebėjimo vietą.

Vieta jūsų reklamai islendantis langas

 Vieta jūsų reklamai

 

 

 

 

 

PLOTIS: 290px
ILGIS: sutartinis

 

 

 

Rodyti kameras

„Argi čia stumbrai? Jie kreivi ir šleivi, sunykę lyg kokios perkarusios katės“. Štai tokius stumbrus regi Kėdainių bei Panevėžio krašto ūkininkai, kai šie gyvuliai subrenda į rapsų bei kitokius pasėlius. Ir juos nuniokoja.    

Ūkininkų ir šių gyvūnų globėjų konflikte seniai laksto žiežirbos. Vieni juos gina, kiti juos visus čia pat sumedžiotų nepaisant, kad už stumbrų padarytą žalą pasėliams ar kitokiems augalams yra iš dalies atlyginama. 

Aukštaitijos ūkininkai griebiasi už galvų dėl laisvėje klaidžiojančių stumbrų. Jų priviso tiek, kad sušlamščia pusę derliaus. Pašaro stumbrai dažniausiai ieško laukuose, tad padaro daug žalos pasėliams - juos ėda trypia, išguli. Vienas ūkininkas suskaičiavo, kad stumbrai sušlamštė net 30 tonų jo cukrinių runkelių.

Ūkininkai ir medžiotojai vienu balsu tvirtina, kad dauguma laisvėje klajojančių ir pasėlius ėdančių stumbrų smarkiai ligoti. Dėl artimo kryžminimosi daugelis turi genetinių problemų. Medžiotojai siūlosi jas išspręsti.

 

Stambiųjų plėšrūnų registravimo projektas, kurį inicijavo Gamtos tyrimų centras ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, tebesitęsia. Per 2015–2016 metus buvo stebėta (o neretai nufotografuota) apie 600 vilkų ir beveik 140 lūšių. Tačiau pagrįstai įvertinti vilkų skaičių visoje Lietuvoje duomenų nepakanka. Aktyvaus medžiotojų, miškininkų ir profesionalių biologų dalyvavimo projekte dėka, apie vilkų skaičių geriausiai galima spręsti Šilalės, Švenčionių, Ukmergės, Biržų rajonuose. Pranešimų iš Kupiškio, Rokiškio, Biržų, Šakių, Klaipėdos, Anykščių, Tauragės, Varėnos, Utenos, Panevėžio, Jurbarko, Plungės, Joniškio, Alytaus, Ignalinos, Zarasų, Šalčininkų, Kėdainių, Marijampolės, Akmenės, Švenčionių, Telšių, Kelmės, Molėtų, Kauno ir Šilutės rajonų yra labai mažai. Jų tikrai nepakaks Vilko apsaugos plano peržiūrai ir tiems pakeitimams jame. Laukiame aktyvesnio dalyvavimo.

Į Lietuvos ir tarptautinę raudonąsias knygas įrašytų stumbrų populiacija Lietuvoje auga ypač sparčiai – šiemet laisvėje atsivesta net 40 jauniklių, tačiau ši džiugi naujiena gamtininkams kelia rūpesčių.

Šiuo metu Kėdainių ir Panevėžio rajonuose gyvenančią laisvąją bandą sudaro daugiau kaip šimtas stumbrų. Deja, ši banda susiformavo urbanizuotose teritorijose, kur miškų plotai labai maži, todėl stumbrai iš vieno miško į kitą keliauja laukais, niokodami pasėlius.

Savaitgalį Molėtų rajone 15min skaitytoja Giedrė pamiškėje pastebėjo itin retą reiškinį – čia lakstė išskirtinė stirna. Tai – vadinamasis albinosas: gyvūno kailis nėra įprastos spalvos, jis baltas.

Kaip nurodo Giedrė, stirna pastebėta Molėtų rajone, Mažulių kaime. Gyvūnas buvo užfiksuotas telefonu darytoje nuotraukoje, kurioje matyti, jog stirnos kailis yra baltos spalvos.

123rf nuotr.

Šunų kainos gali gana ženkliai skirtis, priklausomai nuo jų veislės. Už kai kurių veislių šuniukus žmonės nepagaili tūkstančių eurų. 

Šunys gali būti brangūs dėl įvairių priežasčių, o jų kaina gali skirtis, priklausomai nuo šalies, kurioje gyvūnus perkate. 

Interneto portalas „Luxxory.com“ išvardijo, kurių veislių šunys pasaulyje kainuoja brangiausiai. Tarp jų ir Lietuvoje šiuo metu itin populiarių veislių atstovų. Pasižiūrėkite, gal ir jūs tokį šunį auginate. Tiesa, išvardytų šunų kainos – orientacinės ir priklauso nuo individo fiziologinių charakteristikų, veislyno ir šalies, kurioje jis parduodamas.

Apklausos

 

 

Medžioklės akimirkos

Marguva

 
 

Mūsų Draugai

Kibirkšties medžiotojų būrelis

http://www.ginklai.net

http://www.skalikas.lt

   Oksalis
 128x48  suduvos_medziotoju_sajunga
 Army shop